چسب دوطرفه
چسب دو طرفه ساکا
جولای 23, 2020
چسب مشهد
جولای 29, 2020
انواع چسب

کاربرد چسب ها (قسمت سوم)

در دو مقاله قبلی (کاربرد جسب ها 1 و کاربرد چسب ها 2 ) با بعضی از انواع چسب ها و کاربرد آنها آشنا شدید و در این مقاله به ادامه معرفی انواع چسب ها می پردازیم:

چسب دو طرفه (چسب مشهد )

اگر شما قصد چسباندن یک آینه به دیوار را برای زمان محدودی دارید و یا قصد چسباندن موکت برروی زمین برای مدت محدودی دارید و یا می خواهید قاب عکسی را بدون زدن میخ به دیوار برای مدت محدودی آویزان کنید. یا اگر شما چاپخانه دارید و برای تنظیمات دستگاه نیاز به نگهدارنده های موقت دارید تا پس از اتمام کار به آسانی آنها را از هم جدا کنید و یا شما طراح هستید و نیاز به وسیله ای دارید که ماکت طرح اولیه شما به راحتی از هم جدا نشود. چسب دوطرفه بهترین گزینه برای کارهای شما است.
چسب دوطرفه چه در صنایع و چه در کارهای خانگی مصارف زیادی دارد. چسب های دوطرفه برای چسباندن موقت یا دائم دو قطعه بهترین گزینه است؛ برای چسباندن دوقطعه که نیاز به جابه جایی دارند تا مکان نهایی آنها را بیابید چون به شما این اجازه را می دهد که آنها را جا به جا کنید تا فرم نهایی را به هم بچسبانید. بسته به مواد استفاده شده در فرایند ساخت چسب دوطرفه، هر کدام برای جنس خاص خود طراحی و ساخته شده اند تا شما قادر به چسباندن هر قطعه ای باشید.

چسب برق

چسب برق یا Wire tape برای اتصال سیم های برق به یکدیگر و عایق کردن آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه اتصال سیم های برق به یکدیگر شیوه خاصی ندارد و باید با پیچیدن به یکدیگر به هم متصل شوند، پس وجود روکشی برای محافظت از آن ها لازم است. در این مرحله از نوار چسب برق برای پوشاندن سیم های لخت استفاده می شود. طول و عرض نوار چسب برق بر اساس کاربردهای مختلف می‌تواند متفاوت باشد. چسب برق با رنگ‌های مختلفی در بازار یافت می‌شود که این رنگ‌ها دارای معانی و کاربردهای یکسانی برای برق کاران سراسر جهان می‌باشد. مثلا اگر روی سیمی چسب برق قرمز رنگ زده شود یعنی آن سیم دارای ولتاژ بالایی می باشد یا در سیم‌های بلند عایق کاری با چسب برق سیاه انجام شده و در انتهای سیم یک حلقه چسب رنگی به کار می برند تا وضعیت آن مشخص شود.

انواع چسب برق بر اساس برند

انواع چسب برق در ایران و در کشورهای دیگر با کیفیت های مختلفی تولید می شود که برخی از برندهای معروف عبارتنداز:

چسب برق واندر

چسب برق دیاموند

چسب برف جک اسمیت

چسب برق ایران چسب

چسب برق آبریل

و ...
بیشترین کاربرد چسب برق در صنایع الکتریکی و الکترونیکی و اتصالات حامل الکتریسیته میباشد. البته که خیلی وقت ها هم از این چسب در مواردی کانلا غیر مرتبط با عایق کاری و در مصارف خانگی بکار گرفته می شود مثلا چسباندن موقت اشیا به هم سا برچسب زدن.

چسب کاغذی

چسب کاغذی مانند چسب شیشه ای از انواع چسب های نواری می باشد، با این تفاوت که از ترکیب یک رویه کاغذی و چسب به دست می آید.
نوار چسب کاغذی یکی از چسب های پر طرفدار و متنوعی در بازار است با توجه به نمره های مختلف چسب کاغذی مقدار چسبندگی و ضخامت این چسب باید براساس کارآیی تعیین شود . چسب کاغذی کاربردهای گسترده ای در جداسازی رنگ ها در نقاشی های هنری ، برای ثابت نگه داشتن کاغذ طراحی و نقاشی روی تخته شاسی ، محافظت از پخش شدن رنگ به دیگر ناحیه هنگام نقاشی دیوار یا ساختمان با دست یا اسپری رنگ ، در مبل سازی و تعمیرات مبل و صندلی ، نقاشی خودرو و هواپیما ، در کارخانه های تولید لوازم خانگی ، برای مسکینگ کردن (پوشش) قطعات در پوشش های رنگ پودری که با تفنگ الکترو استاتیک پاشیده می شود ، در آبکاری و سند بلاست و ….دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *